21 Ağustos 2019

Bakıp bakıp seviyorum, hep aklımda olup yapsam dediğim şeyleri hayata geçirmiş olmayı seviyorum. Bazen çok şey düşünüp bir türlü ortaya birşey çıkaramam, vazgeçerim, üşenirim, atalete yenik düşerim o yüzden mühim yani. Harekete geçmiş olmanın güzel hafifliği..
Yenilerini de eklemeye devam. Makremeler de çok sık gözüme çarpar oldu, ufaktan ona da merak sarıyorum galiba. Yakında bir deneme yapabilirim.
Dün akşam Nohut Oda'yı bitirdim çok da sevdim. Bana dokunan pek çok satır oldu, güzel bir yerlere götürdü, biraz duygulandırdı ama çok beğendim, çizdiğim çok satır oldu;

" İlla duygusal bir sahne yaratacağım, illa kendime zırnık koklatmadığım sonsuz şefkatimle birine iyi geleceğim, illa kendimi gerekli hissedeceğim. Yok "Ben yanındayım"lar, yok "Merak etme, ben hallederim"ler. Bir kez daha ayarsız sevecenliğimin kurbanıyım."
 ***
"Ne zaman kendimi biraz güçlü, biraz haklı hissetsem, ivedilikle haddimin bildirilmesine alışkınım ben..."
 ***
"Ben istediğim bahaneyi uydurayım, istediğim çiçeği ekeyim, balkonu botanik parkına çevireyim, "canım evim" diye duvarlara falan sarılayım, kapıyı pencereyi dışarının çirkinliğine istediğim kadar sıkı sıkı kapatayım, dışarıda fokur fokur kaynayan cinnet açık unuttuğum bir aralık bulup içeri süzülüyor, beni ağılı bir duman gibi sinsi sinsi zehirliyordu"
 ***
"Ağrımız yeryüzüne inmiş, birkaç gündür içinde dönendiğimiz uzayın adı konmuştu. Annem yoktu artık, geri gelmeyecekti..."

16 yorum:

Dönüşü Olmayan Orman dedi ki...

Emeğinize sağlık.

Kanatlı Kedi dedi ki...

Alıntılar çok güzel, okumam lazım bu kitabı, teşekkürler =)

Atolyekedi dedi ki...

Yine huzur veren fotoğraflar...Özlemişim...Nohut oda... yazdım listeme...

Zeugma dedi ki...

Ben de bakıp bakıp seviyorum. Her biri ayrı maharet. Bu sayfaya geldiğimde her zaman huzur bulmuşumdur. Kolaylıklar, sevgiler:)

Derya dedi ki...

Dönüşü olmayan orman; Teşekkürler..

Derya dedi ki...

Kanatlı kedi; Rica ederim, yazarın bundan önce iki kitabı daha varmış onlarla ilgili de güzel yorumlar okudum haberin ola :)

Derya dedi ki...

Atölyekedi; Çok teşekkürler.. :)

Derya dedi ki...

zeugma; Çok teşekkür ederim, mutlu oluyorum bende bu yorumlarınızı okuyunca, benden de sevgilerle... :)

deeptone dedi ki...

nohut oda çok sevdiyseeen, benim gibii, o zaman seeeen şermin yaşar da okumalısııın, bugün yazcam bloguma, bir de sevinç çokum okumalısıın. var blogumda. olmazsa sölerim kipatlarınııı :) atalet yoook adalet de yoook hihi :) sizin evi butik otel yapsınlar, giriş serbest olsun, müze gibi gezilsin. şark köşesi gözleme filan olsun :)

deeptone dedi ki...

nohut oda da vardı blogumda ay nohut deyince bizim büyükler giritli yaa, işkembeyi nohutlu yapıyolar :) işkembe hiç yiyemem ıyyy :)

Derya dedi ki...

deeptone; Öneriler için teşekkürler, ekledim notlarıma yazarları, Şermin Yaşar'ı biliyorum ama hiç kitabını okumadım, hayat dolu oluşu sağlam duruşu ve bakış açısı hep iyi gelmiştir eminim kitabını da okuyunca severim. Bizim evi evet açmak lazım bence de halka :)) gözlemeyi de iyi yapar oldum zaten valla şahane fikir :)) sabah sabah iyi güldüm sağol, var ol :)

Derya dedi ki...

Deeptone; Giritli kökler şahane, Anadolu'nun bağrında tam ortasında doğmuşum ama kalbim ve sevdiğim şeyler hep Ege'li zeytinyağlı, otlu falan. Öyle işkembe, dalak böbrek bende asla tüketemediğim şeyler eti zor yiyorum :)

öneri makinesi dedi ki...

Ne güzel bir sepet o öyle <3<3. İçi emek ve mutluluk dolu, rengarenk <3.

Derya dedi ki...

öneri makinesi; Çok teşekkür ederimmm.. :)

lovehouse dedi ki...

Kısmet olmamıştı Nohut Oda yı okuyabilmek, aklıma düşürdün, ne hoşmuş :)

Derya dedi ki...

lovehouse; Ben sevdim umarım sizde sever keyile okursunuz :)