Bu Blogda Ara

16 Ağustos 2011

Akşam yemekten sonra çayını alan ilgilendiği ne varsa başına oturur olduk. Ben hızımı almışken hiç kesmiyor harıl harıl örgü örüyorum.
Fırsat buldukça ördüğüm battaniyem ilerledi ve bu kadar oldu. Bitmesine az kaldı diyebilirim, çok mutluyum yarım işim kalmayacak diye.
Kış mevsimi yaklaştıkça battaniyeleri hem örme hemde çevremde görme açısından açgözlü bir hal alıyorum. Herkes merak ediyor napıyorsun bunca battaniyeyi diye, bilmiyorum belki bir çeşit kolleksiyonerlik olabilir, ilgim var, çok seviyorum, ara ara sıkılsamda sonra yeniden başlıyorum.

9 yorum:

tarchin dedi ki...

Battaniye çok güzel oluyor elinize sağlık, ama benim gözüm tabure örtüsünde kaldı fena halde :)

Seddosh dedi ki...

Bence bu bir terapi yöntemi olmuş sizin için..:)bana olduğu gibi Çünkü bende çok seviyorum.. hem de hediye ediyorum yakınlarıma. şuanda elimde doğacak bir bebeğe örmekte olduğum battaniye var..ben el emeğimi hediye etmeyi daha cok seviyorum galiba:)

BIRAKTIĞIM İZLER dedi ki...

sandalyenin üzerindeki sanki çanta gibi durmuş. Çanta yapılsa ne kadar güzel duracak.

Derya Kuzusu dedi ki...

tarchin; Seden hanım, madem çok sevdiniz tabure Ulus'tan kaleye çıkan yolda caminin yanındaki ahşapçıdan, siz alın boyayın üstüne örgüsü benden.

seddosh; evet terapim benim, el emeği hediye gibisi yok ama bunun kıymetini bilene hediye etmeli bence, böyle bir tecrübe edindim malesef, herkes anlayıp değer vermiyor.


bıraktığım izler; Çantadan yastığa herşey olabilir, nasıl yakıştırırsanız :)size kalmış.

SEVECEN dedi ki...

her seferinde soruyorum bunların hepsi lif ipi dimi şimdi,bayıldım bu yaptığına sanırım bunadan bende yapıcam :)bencede hiç sıkılma hatta bence satmalısın cnm

Derya Kuzusu dedi ki...

sevecen; Evet lif ipi, yapın tabi, çok keyifli. Satış işi zor, şu an pasajımda satılık bir battaniye var ama talep yok. Emeği çok ancak satışta aynı değeri görmüyor malesef, en iyisi kendimiz için yapmamız ama yine de teşekkürler.

Ecehan dedi ki...

bravvo size...yürekten tebrikler(tekraren)

tarchin dedi ki...

Nasıl mutlu ettiniz beni :) Ulus'a gidebildiğim an ilk işim bir tabure almak olacak :)

Derya Kuzusu dedi ki...

Ecehan; Teşekkürler :)

Tarchin; Tamam, bekliyorum :)