12 Temmuz 2021

Bu yıl değişecek çok şey var hayatımızda, işin tuhafı ben kendimi bu değişimlere hazır hissetmiyorum üstelik "tabi sen hazır olunca haber ver" de denmeyecek. Yaş ilerledikçe değişimlere karş daha tutucu olduğumu farkettim oysa değişmesi gerekenlerden memnun bile değilim. Bazen koltukta günlerce haftalarca belki aylarca yatıp kalabilirmişim gibi geliyor.
Büyük ruhani boşukları doldurmaya, hayatımın şu günündeki değişimleri kabullenip uyum sağlamaya yönelik kişisel tedavimde her türlü bilgi ve yol göstericinin peşindeyim. İzliyorum, okumaya çalışıyorum, ters dönmüş tosbağayı çevirmeye çalışıyorum.  
Yuvarlak yaprakların azcıcık bir rüzgarla çalmaya başladıkları senfoniyi dinlemek, kuş sesleri arı vızıltıları duymak, yeşille mavinin kucaklaşmasını izlemek çok güzel. Uzun bir aradan sonra kavuştuk.
Yol boyu her köşeyi her alanı süslemiş mavi-mor -pembe ve sarı çiçekler eşliğinde. 
Örgünün terapi kısmı şuan benimle. Kafayı azıcık dağıtma ve gereksiz düşünmeme işleri. Öyle rutin değil arada bir ama işe yarıyor. Çok kitap okuyamıyorum hemen sıkılıyorum, sosyal medyanın olumsuz etkilerini hissettim onunla da aramıza mesafe koymaya çalışıyorum.

Sevgiyle kalın...

2 yorum:

  1. Ters dönmüş tosbağa çok iyi benzetme. Ben de zaman zaman öyle hissediyorum çünkü. Neyseki yoğun gayret içindeyiz de düz dönmeyi başarıp yeniden ayaklarımızın üstünde durabiliyoruz çok şükür.
    Direnmek ve dayanmak birazcık daha. Her şey çok güzel olacak, inan Derya.
    Sevgilerimle...

    YanıtlaSil
  2. Sosyal medya aşırı derecede yoruyor beni de mesafe koydum bende aramıza. Doğa da olmak harika bir şey. Örgülerin yine her zamanki gibi muhteşem.

    YanıtlaSil

Söz uçar, yazı kalır...