20 Haziran 2019

Ankara aralıklı yağmurlu hep. Muhtemelen sıcaklar bastırınca da çok sıcak diyeceğiz ama şimdi de hep bulutlu. Bugün sabah saatleri kapalı ve yağmurlu başlasa da şimdi güneş parlamaya başladı şükür.
Albert Camus'un Düşüş kitabı bitti. Çok roman gibi değildi, bazen zorlandım okurken. Şimdi sırada bekleyenlerden bir diğerine geçiş yaptım.
El işisizlikten yakınırken bir dikiş bir örgü çıkardım başıma, sonra onlarda kendi içinde başka işler çıkardılar derken mutlu mesut yapıp duruyorum işlerimi. Örtümün parçaları birleşti, arka yüz için ve kenar biye için kumaş bekliyor, evdekini değerlendir fikri olmadı,uymadı. Bu esnada araya dikişsel birkaç tadilat ve yenileme aldım. Arada örgümü de dürterek geçiyor günler.
Sabah erken saatlerde dışarı çıkmayı seviyorum. Tenha, sessiz, öyle bir günden..

26 yorum:

Tammy@T's Daily Treasures dedi ki...

I'm also a fan of quiet mornings and prefer to go out then rather than later in the day. Currently trying to do more reading as I have so many books. No rain for us until maybe the end of the year and then even then we can't be sure. This past winter was very rainy. Always love the little flat lays you arrange and seeing what projects you are working on.

lovehouse dedi ki...

Yaz yaz diye bağarırken...gelmedi bir türlü. Bir açık bir kapalı havada ne giyeceğimi şaşırır halde çıkıyorum evden ve bir türlü tutturamıyorum.
Livaneli'nin bu kitabını severek okumuştum, umarım sen de seversin Derya :)
Havalar kapalı gidince örgüler, dikişlerde verimli olmuş, sevgiler :)

EĞİTİM PINARI dedi ki...

Gerçekten de bu sene Ankara havası bir acayip. Çalışmalar yine çok güzel olmuş Derya tebrikler.

Babaannemintakvimciği dedi ki...

bulutları ne güzel çekmişsiniz bayıldım...Livaneli nin o kitabını okumadım...güzel mi..izmir haftabaşı bulutlu ve yağışlıydı..bugün ise güneşli ve aşırı sıcak...

Derya dedi ki...

Hi Tammy, it's bad that it doesn't rain, but we're a little fed up, we want the sun, and I have a lot of books to read, both the book and the handiwork are going well now :)

Derya dedi ki...

lovehouse; Yağmurlar bitsin yazı hissedelim desem de tesbitiniz çok doğru bu hava bana yaradı ve elişi birşeyler yapabildim :) kitap şimdilik iyi gidiyor, yormadan sıkmadan seveceğim sanki :)

Derya dedi ki...

Eğitim pınarı; Mevsimler malesef değişti, çok teşekkürler

Derya dedi ki...

Babaannemintakvimciği; Çok teşekkürler :) Bende kitaba yeni başladım şimdilik gidişhat iyi sevdim gibi, bizdeki yağmurda bitsin lütfen sıcaklardan yakınmaya sıra gelsin :)

baharın mutfak sırları dedi ki...

Baya bulutlu Ankara da hava fotoğraf çok güzel. Ne güzel yapmışsınız elinize emeğinize sağlık. Bende erken saatlerde yolculuk yapmayı seviyorum. Güzel paylaşımınız için teşekkürler. Sevgiler

Beyda'nın Kitaplığı dedi ki...

O kırk yamalara ben bayılıyorum. Kendime battaniye yapmak isterdim böyle kumaştan ama yetenek yerlerde :(

Atolyekedi dedi ki...

Örgü ve Örtüye bayıldım. Ellerinize sağlık , harika olmuşlar... Dışarıda işim olduğunda ya da tatil zamanlarında ben de sabah erkenden dışarıdaki işlerimi halledip sonrasında kalabalık olmadan eve dönmeyi çok severim.

EĞİTİM PINARI dedi ki...

BU YAMALI BOHÇALAR (SAYFANIN EN ALTINDAKİ GÖRSELLER.) HALA VAR MI YA? HAYRET NEREDEN BULUYORSUNUZ BÖYLE NOSTALJİK ŞEYLERİ?

TANER KOÇ dedi ki...

Ankara.. Memleketim. Özlemim, hayata tutunabilmek adına kirli bir havanın genizleri yaktığı Çankaya akşamının ertesi günü terk ettiğim kadim şehrim. Dile kolay 28 yıl olmuş. Ne zaman bir hemşehrime denk gelsem, memleketime gider yüreğim. 18'lik delikanlılık sınavı verdiğim Batı pasajındaki ilk içkim, dile gelse de anlatıverse dediğim Tunalı caddesindeki ergenlik ve gençlik anılarım, Zafer pasajında, Kızılay YKM' nin önünde randevu saati yaklaştıkça kalp atışları ve nabzımın fırladığını hissettiğim naif anlarım, 7.Caddedeki voltalarım, Yüksel caddesinde meşhur tavla partilerim, İzmir Caddesindeki büyük bir iştahla mideye götürdüğümüz Goralı Sandviç keyiflerim.. Sabah kadar anlatabilirim.
Ben Ankara' nın en çok İstanbul'a dönüşünü severim diyene de uyuz olurum. Ne münasebet efendim. Sormazlar mı? Sen memleketimin kıymetini ne bilirsin. Ne yaşadın ki? Sen dön kardeşim. Kalan sağlar bizim.
Keyifle kal hemşehrim.

deeptone dedi ki...

maşallah maşallah eline sağlık. sabah evet yaaa ne güzel oluyoo. camus ağır tabii yaz için. yabancı romanı iyi bak önemli :) ne güzel yağsın yağmur yaa hep hihihi :)

Derya dedi ki...

Bahar'ın mutfak Sırları; Çok teşekkürler.. :)

Derya dedi ki...

Beyda'nın kitaplığı; Aslında kırkyama bilenler benim işime baksalar şok olurlar :) benimkisi tamamen görmek istediğim şeyi teknik vs bilmeksizin uygulanmış hali :)

Derya dedi ki...

Atölyekedi; Çok teşekkürler... aynıymışız :) tehnalık sakinlik iyidir :)

Derya dedi ki...

Eğitim Pınarı; Neyi kastettiğinizi anlayamadım? en altta masalı resim var o mu? acaba neyse nostaljik şeyleri seviyorum, algıda seçicilik görür bulurum.

Derya dedi ki...

Taner Koç; Yorumunuzu okuyunca iyi ki Ankara'ya atıp tutmamışım dedim :) buradan hiç ayrılmamış biri olarak burayı hiç özlemedim veya aramadım, hatta gidebilmeyi isterdim/istedim, belki yer değil ama, yaşanmışlıklar ve kayıplardı çok sevmeme engel, bilemiyorum, yorumunuz için çok teşekkürler...

Derya dedi ki...

deeptone; Çok teşekkürer :) yok yağmasın artık yağmur, azı karar çoğu zarar hesabı, Camus'un Yabancı'yı çok sevmiştim su gibi okudum bitmişti, mevsimi de yanlış oldu heralde Düşüş'ün dediğin gibi :)

EĞİTİM PINARI dedi ki...

Şu kesik parçalardan diktiğiniz örtü var ya onu kastetmiştim.

Mutlu Eller dedi ki...

Yağmur güzeldir, sanırım aşırı sıcaklara göre tercih edebilirim:)

Derya dedi ki...

Eğitim pınarı; Anladım, eski modelleri, desenleri seviyorum artık birtek bende değilim yaygın bir beğeni o yüzden bulmak zor olmuyor :)

Derya dedi ki...

Semicim, muhtemelen bunalınca bende öyle düşüneceğim, ısınamadık, hala baharı geçemedik gibi :)

EĞİTİM PINARI dedi ki...

SÜPER BÖYLE ÇALIŞMALARI SEVİYORUM. TEŞEKKÜRLER.

Derya dedi ki...

Eğitim pınarı; Teşekkürler :)