Bu Blogda Ara

4 Şubat 2013

Hala işte budur dediğim içime sinen renklerden oluşan örgüyü hala yakalayamadım. Muhtelif ebatlarda kareler örülüp örülüp bir başkasına başlanıyor. Sonra onlardan birşey oluşur belki. Örmeye gönlüm yok ama  bişeyler yapayım diye uğraşıp duruyorum sanki. 
Hal böyle olunca internet başında güzel çalışmalardan beslenirken rastladım bu şapkaya. Hadi deneyeyim dedim ve bırakıp kare motifleri oturup şapka ördüm bir tane.
Etrafı kumaşlarla dağıtmayı göze alabilsem aslında aklım dikişte, başına otursam kesin birşeyler yapacağım biliyorum. Parça danteller, işlemeler, küçük parça kumaşlar hepsi birleştirilerek birşeyler çıkacak ortaya. Boş zamanlarımda bol bol geziyorum el işi bloglarında sonra birbirini tetikleyen şeyler çıkıyor ortaya. Kafamın üstünde kocaman bir fikir bulutu ile geziyor fakat uygulayacak güç ve vakti bir türlü bulamıyorum.

15 yorum:

elmalı kurabiye dedi ki...

Seni bilmem,ilk karedeki örgünün renklerine ben bittim.yastikta çok guzel gorunuyor....telefondan yorum yazmak òlùm yahuuu.....
Bere de cok guzel....dikiş dikmek bama da iyi geliyor...zaten nette gezmekten iş yapamaz oldum...

kitana dedi ki...

Bir kere de güzel olmamış desem ya burada gördüğüm bir şeye! 2 dakikada baktın ve ördün, nasıl beceridir maşallah anlamadım gitti:)

LEYLAnın KAHVE DÜKKANI dedi ki...

Allahım, örme yeteneğine sahip eller istiyorum :)

Hindustanka dedi ki...

beautiful pillow case, Derya! and a a cap too, loving the simplicity of granny stitch :) I loved your heart shaped pins, so adorable!
have a crafty week!
Anna

Derya Kuzusu dedi ki...

elmalı kurabiye; Ben de telefondan yorum yazamıyorum, bilmiyorum aklımdaki neyse o rengi bulana kadar ör-bırak yapacağım galiba :)

kitanacım, aslında çok kolay bu tığ işi yapmadığın için gözünde büyütüyorsun çok da zor birşey değil :)sağol beğendiğin için öperim sizi ;)

Leylacım yapamayacağını hiç sanmıyorum sadece denememişsin sanırım :)

Thank you so much dear Anna ;)have common tastes of our..

ayşen yörükoğlu dedi ki...

derya hanım herşey çok güzel de ben de kalpli iğnelere bayıldım:)))))

anne kaleminden dedi ki...

ben de iğne kutusu ve kalpli iğnelere bayıldım :))) eline sağlık bere de çok şık ve kullanışlı :)

ebygale dedi ki...

senin içine sinmiyor da ben bayılıyorum senin yaptıklarına Derya'cım:)) Şapka çok güzel, çok zarif, ellerine sağlık.) ben de el işi bloglarını gezinip gördüğüm her güzelliği yapmayı istiyorum ama ne mümkün, zamansızlık en büyük sorun, bir de yetenek kısmı var ki o da her zaman bulunmuyor ben de:)) sevgiler canım:))

Derya Kuzusu dedi ki...

Teşekkür ederim ayşencim, bloglarda görüyordum hep o iğneleri geçtiğimiz gün bulunca çok sevindim aldım hemen :)

Teşekkür ederim Nihancım :)

Derya Kuzusu dedi ki...

Aslıcım vakitsizlik ve yorgunluk en büyük neden yoksa niye yapmayasın, yaptıklarımı beğendiğin için çok teşekkür ederim :)

Tammy dedi ki...

You constantly amaze me with everything you create so beautifully! It is so lovely to be inspired by so many creative bloggers. Wishing you a wonderful rest of the week. Tammy

pink star shop dedi ki...

Renk seçimini hep seviyorum. Bu parça da cok güzel. Bere de öyle. Ve iğneler, iğneler... Kalpli kalpli ne hoşlar.

Derya Kuzusu dedi ki...

Thank you very much, Tammy, I hope I'm working right now not knowing what to do with interest at the end of beautiful things. I'm so glad you like it;)

Teşekkür ederim Edacım ;)

Bizden dedi ki...

hepsi birbirinden güzel ...ama o iğnelere bayıldım.Hazır annem bu aralar tekrar dikişie merak salmışken bulup ona da ,kendime de almalı...sevgiler...

Derya Kuzusu dedi ki...

bizden; Nerede oturuyorsunuz ?buradaysanız adresi vereyim yok burda değilseniz yollarım eğer isterseniz, aslında çok düzgün değiller daha iyi yapılabilirdi ama hiç yoktan iyidir değil mi:)