Bu Blogda Ara

7 Şubat 2014

Sabısızlandığım modele dün gece başladım. Çok büyük değil, dikdörtgen bir şal yapacağım yani en azından şimdilik öyle planlıyorum ama her an bir battaniyeye veya yastığa da dönüşebilir, bilmiyorum.
Bu ara sevdiğim şeylerden biri de mekik kek. İçinde yumurta sarısı kullanılmadığı için galiba, özellikle antep fıstıklısı favorim.
Dün akşam sevdiğim modelden bir tane de tutaç yaptım. Bu modeli biraz geç keşfettim ya da daha önce gördüm ama bu kadar ilgimi çekmemişti bilmiyorum. 70'ler, 80'ler kokan bir model.  
Ev işleri döngüsünde dün yoğun bir gündü. Yoğurt yapma, yemek hazırlama işleri dün beni yorsa da bugün rahat ettirecek. Yemeğimiz dolapta hazırsa benim için bundan keyiflisi yok.
Çok şık şapkalar, örgüler tasarlayan bir adres paylaşmak istiyorum Mercan Rengi Tasarım Örgüler. Kendinize veya sevdiklerinize çok şık ve el emeği ürünler hediye alabileceğiniz bir adres.
https://www.facebook.com/gulduymaz

11 yorum:

öznur öznur dedi ki...

gerçekten çok güzel bir model birmiş halini şimdiden çok merak ettim Allah kolaylık versin sevgiler...

SMİLENA dedi ki...

Tutaçları yazdım aklıma ne şeker herşey ellerine sağlık

ayşen yörükoğlu dedi ki...

ellerinize sağlık derya hanım. örnek güzel, bu örnekle yapılanlar daha güzel.

anne kaleminden dedi ki...

fıstıklı mekik kek benim de favorim :)

tarchin dedi ki...

Tutaçlara bayıldım bana çocukluğumu hatırlattılar :) rahmetli anneannem çeyizime de örmüştü renk renk gözüm gibi koruyorum kullanmaya kıyamıyorum. Güllü olanı özellikle çok beğendim. Bu sıralar tığ işi herşey beni çok cezbediyor. Ben yapamıyorum ya ondan galiba :D

tarchin dedi ki...

not: fıstıklı kek benim de 1 numaram :)

eftelya dedi ki...

Bu örneği ilk 5 yıl önce kayınvalidemin halasın da (hala 91yaşında)görmüş ve çok beğenmiştim ama ozaman örgüden bu kadar anlamadığım için yapamamıştım.Şimdi sizde görünce çok sevindim,yapılışını bir ara paylaşırsanız sevinirim.

Derya Kuzusu dedi ki...

öznur; Çok teşekkürler..

smilena; Teşekkürler :)

Ayşencim teşekkür ederim, bu örneğe taktım bende çok seviyorum

Nihancım aynen :)

tarchin; Bir ara size günlük kullanmanız için birkaç tutaç öreyim ben, sandıktakiler ne güzeldir kimbilir kıyamamakta haklısınız,kekte hemfikiriz :)

eftelya; Örnek çok basit anlatılacak gibi değil, onun için yazıvereyim buradan; zincir çekip üstüne aynı yere ikili trabzan yapıyoruz ortasına bir tane zincirle, yandakine geçerkende hiç zincir çekmiyoruz, sonraki sıra ikililerin ortasına ikili yaparak öylece devam ediyor, O beğendiğiniz örgü ne muhteşemdir kimbilir, el koysaydınız keşke :)

gül dymz dedi ki...

bende bu örnekten patik yapmıştım geçen yıl çok zevkliydi
baykuş şapka paylaşım için teşekürler isteğe göre sipariş alınır

eftelya dedi ki...

Teşekkür ederim Derya hanım,ne kadar basitmiş ama o zaman zincir çekmekten öteye gidemeyen ben için çok zor gelmişti.Hala ben beğenince söz sana da öreyim demişti ama sonra hastalandı şimdi Ankara' da kalıyor.

meri dedi ki...

evet yaa yemek olunca kafa rahat oluyo :)