Bu Blogda Ara

4 Nisan 2013

Pazarda şakayığı görünce yine dayanamadım. Biliyorum tomurcukları açamadan ölüp gidecek yine, neyi yanlış yaptığımı da bilmiyorum. Şakayık yanına bir menekşe bir fesleğen daha alıp hemen saksılarına diktik. Evdeki sardunyaları da kışlık evlerinden dışarı çıkardk, budadık, yeni filizleri ektik, ufak çaplı çiçek düzenlemelerimizi yaptık gibi.
Hava güneşliyken bahçede yabani otlarda dahil tüm yeşiller çoşmuşken eve giresi gelmiyor insanın.
Mümkün olduğunca mevsiminde almaya dikkat etsemde biraz da kuzunun etkisiyle az daha öne alıyoruz yeni çıkan meyvelerle buluşmayı. Tat var mı ehh işte belki birkaç vakit sonra biraz daha lezzetli hale gelirler. Gerçi yaptığımız pastalar nedeniyle bu sene daha da önce buluşmuştuk çileklerle.
Günler yine lay lay lom, el işlerini fena boşladım. Havalar iyileştikçe de ev gözüme daha bir temizlenesi geliyor, bir silkenelen kendine gel yapıp bir köşesinden başlamalı ama nereden?

9 yorum:

OĞUZ ÇAKIR dedi ki...

Ben de çok fazla çiçek öldürüyorum maalesef. Umarım sizin çiçekler yaşar.

güz dedi ki...

Şakayığı sulamasında yanlış yapıyor olabilirsin.
Bir kovaya su koyup saksıyı kovanın içine koyacaksın saksı boyunca ay olacak toprak suyu emecek sonra çıkaracaksın.
Toprağı kurumaya başlayınca yine aynı şekilde sulanacak anlatabildim mi bilmem

Hayattan Azıcık dedi ki...

Bende pazarda erngarenk şakayık gördüm ama sonradan ölünce çok üzüldüğüm için almaktan son anda vazgeçtim. Umarım sizinki yaşar ve uzun ömürlü olur. Sevgiler...

ayşen yörükoğlu dedi ki...

g ü n a y d ı n derya hanım. ohhhh çiçekleri görünce içim açıldı. güneşi, tabiatın canlandığını görünce hakikaten insanın evini dip köşe dökesi geliyor. sağlığımız olsun da azar azar mutlu mesut işlerimizi de yapalım dimi ama:)))))

Semi M.Eller dedi ki...

Derya`cım ben de başladım evdeki ve bahçedeki çiçeklere bakmya. Tam zamanı:)
Çilek hala almadım. Hatta domates bile.
Bahçeye geçen yıl çilek ekmiştim, bu sene daha yeni çiçeklendi. Yani çilek zamanına daha var:)

Gülhan Miray dedi ki...

sabah sabah bu güzel fotolar içimi açtı..

ebrulikedi dedi ki...

ben de pazardan çilek aldım tarladan organik falan diyordu ama hikaye.hiç tadı yok.bu hafta sonu ben de çiçekleri dikeceğim.çiçekleri görünce insanın içi açılıyor

Derya Kuzusu dedi ki...

oğuz çakır; umarım :)

güz; Deneyeceğim böyle sulamıyordum tabi ben bittikçe su döküyorduk inşallah işe yarar bu sefer, teşekkürler..KEsinlikle Ayşencim sana katılıyorum :)

Semicim çileklerinizi merakla bekliyorum bir sene ekince sonra yayılıp gidiyormuş yanılmıyorsam ben bu sene istemesemde biraz daha erken aldım vicdan azabıyla yenir ve yedirilir ni ya bu haldeydik kesinlikle :(

gülhan miray; Teşekkürler, hep de bunalım olmasın dedim :)

Evet Ebrucum organiklere de inanmıyorum ben artık, çiçeklerle uğraşmak çok zevkli fotolarını bekliyorum :)

Penguen'in Sepeti dedi ki...

Benimde çok heba etmişliğim var bu çiçekleri alıp alıp ama bakımlarını artık kitabına göre yapıyorum :D Burada bakımı yazıyor ;)
http://ziraatyapma.blogspot.com/2012/12/sakaykpeony.html