Bu Blogda Ara

29 Ocak 2013

Makinemin hiçbirşeyi olmadığını aşırı yorgunluktan ufacık bir detayı atlayıp problemi anlayamadığımı ve bunun için canımın sıkıldığını öğrendiğimde belki de böyle olmalıydı dedim. Yere eğil-kalk derken resmen tutulmuşum eğer makine çalışsaydı ve devam etseydim halim ne olurdu kimbilir. Bazen yaşım geriden geliyor heralde yetişemiyor bana sonra biryerde artık eskisi gibi olmadığımı hissediyorum. Ahh gençlik ahh...
Örtüm bitti şükür, bende bittim. Başladığım işi günlere yayarak yapamamak, işi derhal bitirme isteği beni çok yoruyor. Bugün zar zor tamamladım, neyse aklımdaydı en azından yaptım ve bitti.
 
Funda teyzesi kulaklarını çınlatıyoruz bize gönderdiğin kitaplarımızla çalışırken, ne yapalım beraberken anne oyun oynayamıyor, gıdıklama ve kudurma bir yere kadar ama kitaplarımızın başına geçince çok güzel vakit geçiriyoruz ikimizde teşekkür ederiz tekrar.
Battaniyenin yanısıra büyük bir motif şeklinde yastık yapma isteği var şu ara bende. Ama uygun renkleri biraraya getiremedim henüz, kombine çalışmaları devam ediyor.
 Araya birde haşhaşlı börek sıkıştırıyorum.

16 yorum:

Dilek dedi ki...

bende istiyorummmm bu örtüden...maşallah bu kadar işin içine bide börek nefisss.
dilek.

Başak dedi ki...

Örtü çok güzel olmuş. güle güle kullan Derya'cım. Bende evdeki kumaşları dikmek istiyorum ama ne zaman kimbilir:)

HANDE CİGER dedi ki...

Söz uçar yazı alır yorumlarda mutlu eder :))) çok güzel bir post olmuş renkli :)) ellerine sağlık iyi günlerde ve sağlıkla kullanın

anne kaleminden dedi ki...

battaniye süper olmuş güle güle kullan :) tatlısız günün geçmiyor senin de benim gibi :) tartı sabah benim de çok moralimi bozdu yaa bu arada...

ayşen yörükoğlu dedi ki...

ellerinize, yüreğinize sağlık.
sevgiyle,
ayşen

Harikalar Atölyesi dedi ki...

örtü çok güzel oldu, kuzunun karnesi için tebrik edememiştim nice yıllarda güzel karneler görün inşallah

BeBeKo dedi ki...

merhabalar,
ben uzun süredir takip ediyorum, sizden gaza gelip hatta bu kare kare battaniyeyi yapayım dedim, 72 motifim oldu 6*12 tek kişilik battaniye olur diye düşünmüştüm, motifleri bitirdim ama birleştirme kısmında ne denediysem olmadı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bizden dedi ki...

örtüyü çok beğendim,ellerinize sağlık.o ufak problem dinlendirmiş sizi,iyi de olmuş...sonuç çok güzel...Kuzuya sevgiler...

Derya Kuzusu dedi ki...

Dilek; Sizde yapın hadi, hamur işini seven iki arada bir derede yapar mutlaka :)

Başak; Teşekkürler, istemekle başlıyor zaten, dikilir elbet :)

hande ; Teşekkürler :)

Nihancım aynı durumdan muzdaribiz demek ki tatlısız olmaz, tartılarla da küsüsüz yani :)

Ayşencim, teşekkürler :)

Hariaklar atölyesi ;Teşekkürler, nicelerine inşallah :)

bebeko; Süpersiniz, motifleri bbirleştirme aşağıdaki posttaki gibi de olur,
http://derya-kuzusu.blogspot.com/2011/02/motif-ekleme.html
veya dikebilirsiniz tekrar kenarına bir sıra daha eklemek istemiyorum derseniz.

Bizden; Teşekkürler, evet dinlenmiş oldum yoksa mola falan vermezdim ben :)

mor düğme dedi ki...

Merhaba
Örtün çok güzel olmuş ellerine sağlık rengarenk cıvılcıvıl. Ben de patch work yapmak istiyorum kesim tahtası almam lazım ilk önce ama ;) bu örtüye yorganlama yaptın mı beni en çok korkutan kısım da yorganlama. Makinenin bozulmadığına sevindim bu arada;)

ebygale dedi ki...

örtü çok güzel olmuş, ellerine sağlık Deryacım.
Maşallah kuzuya, hayatının her döneminde böyle azimli olur inşallah. Hamaratlığın da son hız devam ediyor ne güzel:))

Derya Kuzusu dedi ki...

mor düğme; Aslında benim yaptığım işte kesme tahtasına falan gerek yok, bende bir heves almıştım tahta yine tamam bir çalışma masan varsa faydalı başka işler yaparken falan ama o döner bıçak gibi makas bir işe yaramadı, onunla bir kumaş kesebildiğimi hatırlamıyorum, tam bir hayal kırıklığıydı, singerden almıştım hepsini. O yüzden bir ebat belirleyin oturun kesin o örneğe göre dikin gitsin derim :)

ebygale; Teşekkür ederim Aslıcım, inşallah, aslında kuzu kısa süreli oturdu o masada göründüğü gibi değil çabuk sıkılıyor, hamaratlık mı desem mamun işathmı bilmiyorum ortasında biryerlerdeyim :)


Gamze dedi ki...

Merhaba
Size birşey sormak istiyorum
Ne marka iple örüyorsunuz örtüleri.
Ben denedim yaptığım motifler kaya gibi oldu.Battaniye değil halı olur sizin ördükleriniz yumuşak görünüyor.

Derya Kuzusu dedi ki...

Gamze; Kullandığım ip Kartopu'nun Gonca serisi. Kalın ipler aslında ama çok sıkı örülmezse yumuşacık oluyor. Aslında siz ne kullandınız da sert oldu soruyorum çünkü bir paspas projesi var da aklımda.

Adsız dedi ki...

Ucuz iplerdendi dışarda sepet içlerinde satılanlardan.Nakoydu galiba markası tam hatırlamıyorum bir kaç sene oldu alalı.
Gamze

Derya Kuzusu dedi ki...

Gamze; Ok teşekkürler.