Bu Blogda Ara

13 Kasım 2012

İçleri lavanta dolu minik keselerim bitti. Sutaşı kulplarıyla istenilen yere asılabilir.
Evde sandığınız varsa, geleneğine uygun şekilde durmalı bir köşede. Bir üstüne yatak, döşek yığmadığım kaldı    benim. Sandıkta bekleyen ara dantellerinden hiç olmazsa bir tanesi dışarı çıkıp kullanılmaya başladı bu şekilde, güzel bir örtü oldu üstüne. Ne çok dantel var, bazen iyi projeler olsa da değerlendirsem diye düşünüyorum, dantellerin üzerine yerleştirilip yapılmış aksesuarlar falan ama henüz beğenimi kazanmış bir işe rastlamadım.
İlk paspas çalışmamdan sonra azıcık daha kalın olsun, sıcak ve yumuşak olsun diyerekten ufak bir yorgan kıvamında birşey çıktı ortaya. Hem kare birleştirdim hemde uzun şeritler. Şöyle iyice yayılıp, günlere yayıp birşeyler daha yapmak isterdim ama dağınıklığa hiç tahammülüm yok ahhh dikiş odam ahhh..
İğne ardı işlemelere devam. Yine çok geziyorum bu ara. Mutfak mesaisi ile beraber birde bunalım anlarını eklersek pek vakit kalmıyor el işi yapmaya. Battaniye de arkadaşımla karşılıklı harıl harıl örüldüğü günden beri çıkmadı çantasından. Aklımdan ara ara pek çok şey geçiyor, şu ara aklımdan geçeni uygulamaya kalkmadığım için yazıyorum bende.

16 yorum:

Semi M.Eller dedi ki...

Senin hızına yetişemiyorum Deryaaaaaaa:)

güz dedi ki...

bayıldım lavanta keselerine
Şu red work den ben de yapmak istiyorum bi ara bana çaya gelsen hem sohbet etsek hem de öğretsen :)
Ne güzel olur di mi

muhabbetsofrasi dedi ki...

lavanta keselerin çok şirin olmuş

eline sağlık

SEVGİLERİMLE dedi ki...

lavanta keseleri çokk güzel ama, ara dantelli örtüye hayran kaldım,
çok büyük emek var,
hepsinde,ellerine sağlık güzel günlerde kullan,

sevgilerimle,şeri...

FADİŞ dedi ki...

Lavanta keselerine bayıldım, çok güzel. Benim de bir çeğiz sandığım var ve ara dantellerden birini çoğu zaman kullanırım:)

Nur... dedi ki...

Lavanta keseleriniz çok güzel olmuş Derya Hanım. Bende sizin gibi ufak bebek yorganı yapıyorum. Patchwoork çalışması. 10x10 parçalar kesip birleştirip yorganlama yapıyorum. En sonunda da yeni bebek sahibi olan arkadaşlarıma hediye olarak götürüyorum. Ankara'da hanımlara yönelik pazarlar vardır mutlaka Balıkesir'de de hanımeli pazarı var oraya da çıkarıp satıyorum. Hem elişi olması hem de eskiye yönelik bi çalışma olduğu için beğenip alıyolar. Sizin yorganınızda çok güzel olmuş. Çınar güle güle kullansın.

anne kaleminden dedi ki...

valla harika olmuşlar canım... lavanta keselerine bayıldım. hele o paspas şöyle kalın pencere kenarlarına serip, dışarıyı izlemek için ideal bence :))

ayşen yörükoğlu dedi ki...

süper görünüyorlar. ellerinize sağlık...

Derya Kuzusu dedi ki...

Semicim teşekkür ederim, bir akşam oturunca birkaç saatte yapılan birşey büyütülecek birşey değil aslında.

güz; Teşekkür ederim :) öğretebilecek yetide olduğumu sanmıyorum öyle düşündüğünüz için sağolun ama :) kare kare kesin yanyana dikin hepsi bu :) benimkiler öyle gerçek patchwork bile değil, kendi kafamdan yapıyorum işte.

muhabbetsofrası; Teşekkür ederim :)

Şeri; Çok teşekkürler :)

Fadiş; Teşekkürler, ben o dantelelri kullanım alanı bulamıyorum birtek bunu buldum, boy kısa perde olmuyor ince uzun örtü de zor oluyor siz ne şekilde? nasıl kullanıyorsunuz varsa başka yerler bende bileyim kalanları da çıkarabilirim belki o zaman.

Nur; Aslında benimki yorgan değil biliyorum puf puf yorgan gibi oldu bu :) aslında paspas gibi birşey yapmak istemiştim. Hanımei pazarı Ayvalıktaki gece kurulan pazar mı? çok gezdim ben orayı hanımlar ve elişleri eski sandıktan işler falan vardı zor çıkıyordum ordan :) burda varmı bilmiyorum öyle yerler. Merak ettim aslında sizin işleri gerçekten.

Nihancım teşekkür ederim, sevgili arkadaşım doğum günün ne zaman acab? bana bununla ilgili bir mail yollayıversen???

Teşekkür ederim Ayşencim :)

SEMİ26 dedi ki...

derya bayıldım gene ya.. beni eskilere götürdüm babanemin dedemin halamın yaşağıdığı iki katlı eve eşyalara çocukluk anılaırm canlandı hüzünlendim sağ kalanlar yaşayanlar böyle şeyler beni anılara götürüyo sonra şükrettim gene ..
sağol derya sevgiler ışıl

Derya Kuzusu dedi ki...

Işıl; Ben ara ara geçmişten esintiler yaparım öyle :) çoğu zaman oralarda dolaştığım için. Biliyorum hüzünleniyor insan ama genede vazgeçemiyorum o zamanlardan. Rica ederim ;)

görkem dedi ki...

yukluk cook guzel olmus, coook. ben de cok isterim oyle bi sandigim, yuklugum olsun. insallah, kismetse.

sana artik derya kidston diyelim bence :) cook guzel olmus lavanta keselerin. ellerine saglik, blogun benim icin yapilacaklar listesi resmen ;)

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

Sandık şanına yakışır şekilde duruyormuş Derya.
Keseler ve kuşlara bayıldım

Derya Kuzusu dedi ki...

Görkemcim teşekkür ederim. Çeyiz sandığı nostaljik falan ama içinde hiç kullanmadığın bir dünya elişi göznuru birde nereye sığdıracağını şaşırdığın kocaman bir eşyadan ibaret aslında, tecrübeden bir ufak dip not :) evet bana Cath kidston diyin lütfen :) teşekkür ederim canım..

Nihan küçük muzicem; Teşekkür ederim :)

Nur... dedi ki...

Derya hanım, ben Balıkesir merkezde oturuyorum Ayvalık'taki pazarı bilmiyorum açıkcası. Çok eğlenceli bi pazar bizim burdaki pazarımız. Haftanın 2 günü hem elişi ürünler hem de pasta börek kurabiye gözleme gibi gıda ürünleri de satılıyor. Gene Balıkesir'e yolunuz düşerse inş. beklerim. Benim ürünlerimi de size göstermeyi isterim açıkcası.

chfashiontrend dedi ki...

merhabalar:)))
Küçük bir not bildirmek istedim;
Bloğumda içimden geldiği gibi,beğeneceğinizi düşündüğüm bir hediye ve bir çekiliş var ..
Ziyaret etmeniz ricası ile,sevgiler.