Bu Blogda Ara

Özüne dönüş

Özüme dönüyorum sanki, elime tığımı daha sık alır oldum, bir de nihayet ince örülebilir ip aldım ve elimde hali hazırda bir işim olduğu halde ben ikinciye başlıyorum. Bugün Ulus'ta kumaşçılara da uğrayacak gücüm olsaydı emin olun bir taraftan da dikiş işleri çıkaracaktım başıma. Allahtan uğrayamadım. Örmek istediğim boleroya bugün başladım. Bir bolero aşkıdır gidiyor bende, illaki üzerime alabileceğim böyle mini hırkalar yelekler çok hoşuma gidiyor.
İpim tam istediğim gibi ince ve yumuşacık. Örerken katları sıkıntı yaratmadı. En çok buna memnunum. Daha önceki denemelerde örgüler aba gibi kalın kalın ve tabiki kaba bir görüntü oluşturmuştu. Bu sanki dantel örer gibi. Umarım sonuç iyi olur.

9 yorum:

SEVECEN dedi ki...

bitmişini şimdiden merak ediyorum,takipteyim

halime dedi ki...

bende böyle bişey arıyordum.hemen başlıyoruuummm:)))))teşekkürler...

Derya Kuzusu dedi ki...

Sevecen; Bende merakla örüyorum bir an önce bitsin istiyorum.

halime; Sevindim.. kolay gelsin o halde :)

BIRAKTIĞIM İZLER dedi ki...

Örnek çok güzel görünüyoe. Kolay gelsin

Adsız dedi ki...

Derya Hanım yaptığınız bütün elişleri çok güzel,ellerinize sağlık,hele battaniyeler çok güzel,bu boleronunda yapım aşamalarını resimlerseniz sevinirim, kolay gelsin

*kelebekana*-* dedi ki...

haydi kolay gelsin ..

Derya Kuzusu dedi ki...

Bıraktığım izler; Teşekkürler,

adsız; Örme aşamalarını fotoğraflayıp ayrıntısıyla aktarmaya çalışıcam, teşekkür ederim..

kelebekana;Teşekkürler..

EMİNE ÖZTÜRK dedi ki...

çok güzel görünüyor.. benimde tığ ile örülecek ince ve yumuşak bir ipe ihtiyacım var.. sakıncası yoksa markasını söylermisiniz..

Derya Kuzusu dedi ki...

Emine hanımcım, bu iplerin bir markası yok. Hazır trikoların fabrikalarından alınmış parça ipler. Ulus Sanayi Caddesindeki bir trikocudan aldım ben.