Bu Blogda Ara

14 Mart 2013

Bu kadar düşündüğünün tersi birisi olabilir diyorum kendime. Nicedir elime tığ alamıyorum hiç birşey yapamıyorum diye sızlanırken ertesi günü birşekilde o hiç yapamıyorum dediğim şeyi yapıveriyorum, bunu kesinlikle test ettim. Bu seferde olması artık kesin olarak kanıtladı. Keşke başka şeylerde de böyle olsa :)
Büyük parça kareleri birleştireceğim, sonra çevresine sıralar geçeceğim. Neye benzeyecek hiç bir fikrim yok. Ama aklımdan şiddetle bu karmaşık ve rengarenk örgüyü yapmak geçiyor.
Tığla ufak bir yabancılık çektikten sonra tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz gibi sanki, yani inşallah,
Bugün yoğurt mayalama günümdü,  nasılda önemli ve hoşuma giden bir iş bu anlatamam. Yoğurdu çok seviyorum birde kendim ellerimle yapınca daha da hoş oluyor. Bugün birde böyle şişede yoğurt gördüm, şişesiyle çok çekici geldi deneyelim dedim, o da gayet güzeldi.
Geçtiğimiz gün sakız delisi kuzunun bir avuç sakız içinden seçip verdiği şıpsevdiden çıkan sözümle ve birkaç gündür günaşırı buraya birşeyler yazıp birşeyler eklemiş olmanın verdiği keyifle postumu bitiriyorum.. Üstümdeki tembellik ve uyuşukluğu  bir parça attım sanki, bu kadar çabuk ruh halleri değiştirmek epey yorucu olsa da aynı modda çok uzun kalmamak da avantajım olduğu gibi dezavantajımda oluyor tabi. Umarım bu ayarda daha uzun kalırım.

9 yorum:

FADİŞ dedi ki...

Renkler harika, bu gelgitli ruh hali biraz da havalardan mı acaba?:)

HANDE CİGER dedi ki...

söz uçar yazı kalır ve bloglardan o kadar güzel şeyler öğreniyorum,görüyorum ve buda oldu işte bir sakız kağıdıyla nerelereee gittimm.ay o şıpsevdilerden varmı halaa...çok güzel bir post olmuş kendi adıma :)çok sevdim ......

Mutluluklar Sokağı dedi ki...

ELLERİNİZE SAĞLIK MERAKLA BEKLEYECEYİM SON HALİNİ ÖRGÜNÜN KOLAY GELSİN... YOĞURDU İLK DEFA KAVANOZDA MAYALANMIŞ GÖRDÜM BEN TENCEREDE MAYALARDIM ÇOK HOŞUMA GİTTİ:))BUNDAN SONRA BENDE ÖYLE YAPARIM...TEŞEKKÜRLER

Merve Sevim dedi ki...

bu ördüğün örnekten annemin çeyizinde vardı, el bezi olarak :)
20 yıl geçti hala bohçadan çıkarmıyor kullanmıyor :)
tekrar moda olursa ben kullanırım artık..

Hindustanka dedi ki...

Hi, Derya!are making a blanket? it looks pretty :)
And that LOve is gum was one of my favorite back then! I still have so many of these wrappings with different pictures :)

ayşen yörükoğlu dedi ki...

derya hanım bu parçalar birleşip çok güzel bir masa örtüsü olurlar bence. 4 köşesine de püsküller...

Derya Kuzusu dedi ki...

Fadiş; Teşekkürler, bilmiyorum ki benden de olabilir, çözemedim :)

hande; Teşekkür ederim, inşallah böyle devam ederiz, evet o sakızlardan hala var :)

mutluluklar sokağı; Bitecek inşallah, ben bu yoğurdun tadı da süper ama en çok şişesini sevdim :)

merve; Ben heryerde kullanarak kendi modamı yaptım çok sseviyorum bu örgüleri, nostaljik olan herşeyi seviyorum gerçi, o bohçalarda daha ne güzellikler vardır kimbilir..

Hi Anna,
This blanket will be square meshes, eager bitrirmeyi hope my son's favorite gum or gum :)

Püskül fikri çok hoşuma gitti Ayşencim teşekkür ederim :)

Bizden dedi ki...

maşallah maşallah...ellerinize sağlık...çok güzel görünüyor...

Derya Kuzusu dedi ki...

Bizden; Teşekkürler :)